وزیر بهداشت: سقف هزینه و پرداخت به پزشکان فعال در مناطق محروم برداشته شد

پنج شنبه ٢ تیر ١٤٠١ ساعت ١٢:٤٠ ب.ظ   ( بازدید : 8 نفر )


وزیر بهداشت:
سقف هزینه و پرداخت به پزشکان فعال در مناطق محروم برداشته شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سقف هزینه ها و پرداخت به نیروهای متخصص در مناطق محروم برداشته شد و هر چقدر کار کنند، پرداختی آن ها به آن ها تعلق خواهد گرفت.
دکتر بهرام عین الهی اظهار کرد: در گذشته یک سقفی بود و میزان پرداختی محدود می شد و اما این امر برای مناطق محروم برداشته شده و این امر سبب می شود تا پزشکان متخصص برای فعالیت در مناطق محروم، بیایند.
وی افزود: برای مناطق محروم بسته های جدیدی تعریف شده است که بتوانیم حضور نیروهای متخصص بیشتری را در این مکان ها داشته باشیم.
دکتر عین الهی در ادامه در ارتباط با برنامه وزارت بهداشت در خصوص اساس نامه بیمه های پایه نیز بیان کرد: یکی از اقداماتی که در دولت سیزدهم اتفاق افتاده آن است که امسال 5 میلیون و 400 هزار نفر از افراد سه دهک پایین را تحت پوشش بیمه قرار داده ایم.
وی تصریح کرد: طی سال گذشته نیز 400 هزار نفر تحت پوشش بیمه قرار گرفت و تصور ما بر این است افراد خیلی زیادی باقی نمانده باشند که تحت پوشش بیمه قرار نداشته باشند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: برای اولین بار در کشور بیمه همگانی اجرا خواهد شد.
وی به مسئله جوان سازی جمعیت نیز اشاره و بیان کرد: برای اینکه جوان سازی جمعیت تشویق شود افرادی که تحت پوشش بیمه نیستند، تحت پوشش بیمه قرار می دهیم و می توانند از خدمات بیمه استفاده کنند.
دکتر عین الهی با بیان اینکه یکی از مشکلاتی که در حال حاضر در کشور با آن مواجه هستیم این است که جمعیت رو به پیری می رود، تاکید کرد: به بهروزان و کارشناسان مامایی که نسبت به جوان سازی جمعیت مردم را تشویق می کنند بسته های تشویقی تعلق می گیرد.
وی با اشاره به بیماران خاص نیز اظهار کرد: امسال بودجه ای جداگانه حدود 5 هزار میلیارد تومان در مجلس برای این افراد در نظر گرفته شده که طی همین روزها اختصاص می یابد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: اساسنامه صندوق بیماری های خاص در شورای عالی بیمه مصوب شده و الان در دستور کار هیات دولت است که بعد از تصویب آن اقدام به شناسایی تمامی بیماران خاص می کنیم تا بتوانیم خدمات خاص را به آن ها ارائه دهیم.
وی در ادامه با اشاره به اینکه طی سفر دولت سیزدهم به خراسان شمالی مصوبات خوبی در حوزه بهداشت و درمان وجود دارد، افزود: هم در بخش ارتقای بیمارستان ها و مراکز درمانی و هم ارتقای خانه های بهداشت مصوباتی وجود دارد که عصر امروز در شورای اداری مطرح خواهد شد.
دکتر عین الهی ادامه داد: خراسان شمالی جزء استان های محروم تقلی می شود و باید رسیدگی بیشتری نسبت به آن انجام شود.


منبع : معاونت توسعه مدیریت و منابع چاپ مطلب ارسال خبر به دوستان

رتبه بندی شما به مطلب فوق:


دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.جستجو
اطلاعیه 1 (۱۳۸۶۹ بازدید)
مرخصی زایمان (۵۴۳۳ بازدید)
دستور العمل حقوقی (۳۰۲۸ بازدید)
قانون نظام هماهنگ (۲۵۹۰ بازدید)

برای مشاهده اوقات شرعی کلیک نمایید ...